• Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер
  • Партнер дистанції 10км
  • Генеральний спортивний партнер

Новини

11.01.2022

Офіційний коментар Run Ukraine щодо заяви Максима Кривенка

31 грудня 2021 року на Facebook-сторінці одного з організаторів бігових заходів України Максима Кривенка, з’явився допис з обвинуваченнями на адресу компанії Run Ukraine та спортивної директорки Run Ukraine, срібної призерки Олімпійських ігор Ірини Ліщинської.

Напередодні компанія-організатор New Run заявила, що їхній захід, який до цього ще жодного разу не відбувся, отримала престижний статус World Athletics Lаbel. Це дійсно велике досягнення та важлива подія для розвитку масового спорту в Україні.

Ця новина викликала у команди Run Ukraine безумовний інтерес, оскільки ми самі проходили цей шлях і йшли до цього роками. І коли побачили, що організатор, який жодного разу не проводив гонку, отримує статус лейбла, це викликало питання. Ми вирішили перевірити цю інформацію, запитавши у пана Кривенка, як їм вдалося отримати лейбл без виконання пункту 2.2. правил World Athletics. Але його відповіді викликали ще більше запитань.

Нагадаємо, що у 2018-2019 роках Київський півмарафон від Run Ukraine, титульним спонсором якого тоді була компанія Нова Пошта, два роки мав статус Bronze Label, а у 2019 році було виконано усі вимоги та отримано Silver Label.

Компанія Run Ukraine не лише ділиться досвідом з іншими організаторами, але і як член Асоціації Масових Видів Спорту, стежить за дотриманням правил іншими гравцями ринку, а саме — чесності надання інформації (кількості учасників заходу) та якості надання послуг (спортивних, безпеки тощо). 

Всі ми працюємо на одному середовищі і повинні вміти взаємодіяти один з одним, організовуючи події, бути орієнтованим не лише на споживача, але й враховувати інші старти, які проходять у цьому місті, при цьому думаючи про навантаження на місто та його жителів. Нашою метою є розвиток масових видів спорту, але не за всяку ціну, і безумовно, ми називатимемо речі своїми іменами без популізму.

 

Генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький прокоментував ситуацію, що склалася:

“Щодо отримання New Run World Athletics Lаbel, ми отримали офіційну відповідь, де йдеться, що система дійсно стала спрощеною. Тому бажаємо колегам лише удачі у її виконанні, оскільки тепер основним критерієм є cертифікація АIMS, грошовий внесок в WA та допінг проби, без вимог до ТБ-трансляції, призового фонду, еліти та ін.

Це здорово, що наш попередній досвід став для інших організаторів метою. Від цього виграє лише споживач, це хороший крок у розвитку професійної легкої атлетики в Україні. Міжнародні марафони так само борються за найкращі результати, рекорди тощо.

Ми за екологічну конкуренцію, нехай 2022 рік стане роком прориву. Run Ukraine також планує мати у своєму арсеналі старти World Athletics“.

 

Коментуючи звинувачення пана Кривенка, хочемо зазначити:

  1. Чому Ірина та компанія Run Ukraine дає неправдиву інформацію про отримання Silver Label напівмарафону 2021, хоча World Athletics не підтверджує це на своїх офіційних ресурсах? У нас такі підтвердження є, і я давав посилання на них.

Ймовірно, йде мова про цей текст:

 

 

У 2019 році компанія Run Ukraine виконала всі вимоги для отримання Silver Label та отримала лейбл на наступний захід. У 2020 році офіційний захід не проводився, а відбувся в онлайн-форматі. Ми залишили за собою право в релізі говорити, що подія має цей статус.

Це відповідає дійсності, див. сертифікат:

 

Звертаємо увагу, що на офіційній прес-конференції, на арці заходу, на офіційному сайті та на каверах у Facebook не було розміщено логотипів срібного лейблу. Тож звинувачення безпідставні.

  1. Чому компанія Run Ukraine дає неправдиву інформацію про членство в AIMS півмарафону 11-й WORK.UA КИЇВСЬКИЙ ПІВМАРАФОН 2021, хоча неважко перевірити у календарі AIMS?

Траса 11-го WORK.UA КИЇВСЬКОГО ПІВМАРАФОНУ 2021 сертифікована міжнародною організацією AIMS, що засвідчує відповідність маршруту “половинки” міжнародним стандартам AIMS та World Athletics.

Ймовірно, йде мова про ось цей текст:

 

Є два формати взаємодії з AIMS, один з яких — офіційне замірювання траси. Саме про це вказано в описах Київського півмарафону, тож звинувачення безпідставні.

 

До речі, головна траса Київського марафону Run Ukraine також сертифікована міжнародною організацією AIMS.

3-5 пункти звинувачень пана Кривенка ми залишаємо це без коментарів, оскільки вони не мають конкретики і, скоріше, спрямовані на створення хайпу. 

Підкреслимо також, що взяті на себе фінансові зобов’язання перед усіма третіми особами Run Ukraine завжди виконувала, виконує і планує виконувати у майбутньому.