• Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер
  • Партнер дистанції 10км
  • Генеральний спортивний партнер

Новини

25.04.2018

Ігор Кретов: «Біжу заради пухнастих лап»

 

Щоб зробити добру справу, не обов’язково чекати завтрашнього дня – починайте сьогодні! Компанія Run Ukraine, організатор Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2018, пропонує вам з корисню до власного здоров’я долучитися до весняного фандрайзинг марафону. Його учасники – абсолютно різні люди, яких об’єднує небайдужість до чужого горя та бажання допомогти.

 

Ігор Кретов – ультрамарафонець, співзасновник бігової спільноти – Top Runners, а також фандрайзер з великим досвідом.

22-го квітня Ігор бігтиме від Благодійного фонду «Happy Paw». Починаючи з 2012 року фонд реалізовує безліч соціальних проектів, допомагає притулкам по всій країні, вчить школярів гуманно і відповідально ставитися до тварин, об’єднує всі зусилля і можливості небайдужих людей для вирішення проблеми безпритульних тварин в Україні.

– Колись я дав собі обіцянку, що кожен свій забіг присвячуватиму якомусь соціально важливому ділу, – зізнався Ігор. – Кожна ініціатива фонду «Happy Paw» – надважлива для життя чотирилапих і можливість зберегти життя тих, хто нам довіряє.

 

– Заради якої мети ви бігтимете дистанцію на Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2018 22-го квітня?

– Я збираю кошти для проведення стерилізації тварин з притулку «Бест Френдс» в Макарівському районі. Зараз у притулку мешкає 500 собак і кішок, 20% з яких не стерилізовані. У таких тварин, в першу чергу, можуть бути проблеми зі здоров’ям. Також між тваринами можуть виникати конфліктні ситуації. Щоб цього уникнути, кожне не стерилізована тварина сьогодні змушена жити в окремому вольєрі. Проведення стерилізації дозволить подбати про здоров’я тварин, зробити їх життя безпечним і вирішити проблему з браком місць у притулку.

 

– Це не перша ваша благодійна ініціатива, розкажіть докладніше, кому раніше допомогли за допомогою бігу?

– Перш за все, я особисто переконався, що біг може творити справжні дива та збирати кошти на реальні благодійні цілі, а інколи – рятувати життя. В рамках ультрамарафонського пробігу «БіжимовОдесу500км» ми з колегою Григорієм Сундуком зібрали більш, ніж 20 000 гривень на допомогу Карині Шупер – дівчинці із Даун сіндромом. Під час осінього марафону – 20 000 гривень хлопчику Миколі Огороднікову (також із Даун сіндромом). У 2016 році я організував День Бігу – змагання для дітей із ДЦП та Даун синдромом, займався із дітьми-аутистами та збирав кошти дітям на лікування муковісцидозу. Крім того, вже три роки я є організатором Wings For Life World Run – App Run – Kyiv, метою якого є збір коштів для пошуку лікування травм спиного мозку. В січні 2018 року я організував Mom Charity Run, завдяки якому зміг сплатити рахунки на лікування мами, постраждалої внаслідок ДТП. А у травні бігтиму задля збору коштів на обладнання для відділення дитячої урогенікології з Інституту педіатрії та генікології.

 

– Подібні добрі справи доступно робити кожному, чи для цього потрібно щось особливе?

– Робіть те, що можете, і з Божою допомогою все буде ОК!

 

– Ви займаєтеся любительським спортом, а чи не пробували себе у професійному?

– Я – спортсмен-любитель, співзасновник ультрамарафонського благодійного пробігу «БіжимовОдесу500км». А цього року ми стартуємо маршрутом Львів – Київ – Одеса, який складає 1000 км., також з благодійною метою. Для нас це важливіше, ніж професійний спорт, медалі та подіум.

 

– Наскільки формат Charity Running популярний в інших країнах Європи?

– Charity Running – це найбільш вшанований вид бігу, причому тут неважливо, яку саме дистанцію долаєш, важливіша саме мета. У Європі можна дуже часто зустріти в одному місті одразу декількох бігунів, розмови яких стосуються виключно благодійної цілі кожного та сум, яку вони спромоглися зібрати. Такий рейтинг – дуже поважний і їм варто пишатися, тож, приєднуйтесь і ви до формату Charity Running!