• Офіційний хронометрист
 • Офіційний водний партнер
 • Титульний партнер
 • Партнер забігу 10 км
 • Офіційний спортивний партнер
 • Офіційний продуктовий партнер
 • Готельний партнер

Новини

03.09.2020

“Біг з Run Ukraine стане для нас найкращим спогадом цього року” – бігуни-любителі з Румунії Габріель і Валентин

Чимало бігунів розчарувалися сезоном 2020 і закинули тренування. А деякі, як румунські бігуни-любителі Габріель Атанасіу та Валентин Барбу, знайшли натхнення в онлайн-забігах. Ці шалені хлопці беруть участь майже у всіх онлайн-забігах Run Ukraine. Вони пробігли SUPERHERO CHALLENGE – 1000 км за літо, “відвідали” усі міста мрії зі Sportbank Dream Running Series і зараз збираються подолати повну Бігову Лігу Українських Мейджорів. Ми поспілкувалися з ними, щоб з’ясувати, звідки вони беруть мотивацію у цей непростий час.

 

 1. Як довго ви бігаєте? Як ви розпочали бігати?

Валентин бігає вже більше 10 років, і я почав бігати у 2012. Разом ми бігаємо з 2016.

Чому біг? Я завжди любив спорт, але коли закінчив університет і почав працювати, на командний спорт типу футболу або гандболу не було часу. Було досить важко синхронізуватися з іншими, і я зрозумів, що маю сфокусуватися на індивідуальному спорті. Найкраще в бігу порівняно з іншими видами спорту – це те, що організовується багато любительських забігів, у яких можна брати участь.

Одного разу Валентин побачив оголошення в газеті про естафету, до якої можна було долучитися. У нього не було команди, тож органіхатори запропонували йому сформувати команду з бігунами, які опинилися у такій же ситуації. Відтоді він почав цікавитися біговими змаганнями і уклав найповніший календар забігів в Румунії.

Ми відвідали майже всю Румунію, тому що тут і понад 100 різних змагань: деякі в містах, деякі у горах. У цьому процесі є багато приємних бонусів: нові друзі, чарівні румунські краєвиди, неймовірні стартові пакети, фантастичний досвід, історії та натхнення від інших бігунів, звільнення від стресу і тренування.

 

 1. Який забіг вам найбільше запам’ятався?

Важко сказати.

Валентин і я знаємо одне одного зі змагань. Одного разу ми разом добиралися до забігу в Сінаї у 2016. З того часу ми разом взяли участь у понад 150 забігах.

Мабуть, найбільше запам’ятався Карпатія Трейл 2019, коли ми відсвяткували 100 забігів разом. Ще й наші стартові номери пасували до цього дня, на них можна було знайти число 100.

 

 1. Як ваше життя (і зокрема бігову життя) змінилося під час пандемії?

Спершу було дуже погано через заборони, ми були вимушені залишатися вдома два місяці.

ми обоє були засмучені, адже пандемія скасувала змагання.

Багато планів на 2020 рік були зруйновані, ми також скасували наші відпустки і намагалися повернути кошти за авіаквитки. Було зрозуміло, що 2020 рік буде непросто забути.

Тоді ми сфокусувалися на онлайн-забігах, в основному на “накопиченні кілометрів”, ніж на забігах з фіксованими датами. Коли частину обмежень зняли, ми зареєструвалися на наше перше віртуальне змагання, яке організовувалося в Румунії. Потрібно було пробігти 1972 км за період з 1 червня по 31 грудня 2020 року.

Ми вирішили, що такі онлайн-забіги стануть нашою мотивацією.

 

 1. Чому ви вирішили взяти участь в онлайн-забігах від Run Ukraine?

Валентин брав участь в Одеському півмарафоні в 2018 році і відтоді слідкував за фейсбук-сторінкою Run Ukraine.

Він розповів мені про забіги, які ви організовуєте, і ми вирішили, що приєднатися до них буде цікаво. До того ж, ми не могли виїхати за кордон для участі у змаганнях.

На той момент ми вже брали участь у забігу, де потрібно було набігати 1972 км за тривалий період.

 І коли ми побачили медаль за 1000 км (SUPERHERO CHALLENGE), ми вирішили, що ми маємо її отримати. Коли побачили, що набігаємо 300 км у серпні (HERO CHALLENGE), подумали, чому б не отримати її також. І так само відбувалося з усіма іншими забігами, бо медалі Run Ukraine просто неймовірні.

 1. Де ви зазвичай бігаєте? У вас є улюблений маршрут, чи ви імпровізуєте під час пробіжки?

Ми бігаємо будь-яким маршрутом і за будь-яких умов, шосейні забіги, трейли і т.д., від 5 км до ультрамарафонів.

Для онлайн-забігів, більшість наших пробіжок проходять у парках, ми часто імпровізуємо, іноді вигадуємо нові маршрути у процесі пробіжки.

Я люблю бігати у різних місцях, і ми зазвичай реєструємося на забіги, на яких ще не були, щоб побачити щось новеньке. Зараз, враховуючи, що змагань майже немає, ми бігаємо у бухарестських парках.

 

 1. Ви плануєте пробігти усю Sportbank Dream Running Series (забіги за “міста мрії”), так само, як і Бігову Лігу Українських Мейджорів. Це 15 забігів. Не забагато? 🙂 Звідки берете стільки сил і натхнення?

Для нас біг – це спосіб життя.

Впевнені, що біг з Run Ukraine стане для нас найкращим спогадом цього року.

 

 1. Що приваблює вас в онлайн-забігах загалом і в забігах Run Ukraine зокрема?

Онлайн-забіги зараз пропонують мотивацію на те, щоб пережити пандемію, і надають можливість хоча б віртуально, але подорожувати.

У Run Ukraine ми побачили розуміння у відповідь на наш запит, і нам було дуже приємно, коли нам дали можливість взяти участь в онлайн-змаганнях Run Ukraine та дали мотивацію продовжувати бігати.

До того ж, медалі Run Ukraine просто неймовірні, що додає мотивації кожному бігуну.

 

 1. Деякі люди ніколи не брали участі в онлайн-забігах раніше, і сумніваються, чи варто брати в них участь. Як гадаєте, чи варто їм спробувати цей формат. Що б ви порадили їм, щоб отримати максимум від онлайн-забігу?

Концепція онлайн-забігів зараз допомагає багатьом бігунам треунватися та підтримувати фізичну форму.

Будь-хто може спробувати онлайн-забіги, особливо в цей період. Зараз у нашому житті багато речей відбуваються віртуально, і нам потрібно прийняти цей стан речей.

Ми можемо знаходити друзів з усіх куточків світу. Розділяти спільні емоції, спільний досвід – краще, ніж сидіти вдома.

Ви в Run Ukraine робите круті речі, і вам варто продовжувати робити це.

Сподіваємося на скору зустріч, чи в Україні, чи в Румунії, чи деінде. А до того моменту ми будемо разом бігати онлайн.

 

Цікавий факт – це наше перше інтерв’ю.

З найкращими побажаннями,

Габріель і Валентин

 

Приєднуйся до Габріеля та Валентина на найближчих забігах Run Ukraine!